Rákóczi - MTK

Cserék hozták be a kétgólos hátrányt, Tipszmiksz Csabit kivezették

Az első félidőben kétgólos hátrányba került, a szünet után viszont Babic fejesével előbb szépített, majd Markus szép lövésével egyenlített a Rákóczi az MTK ellen, az OTP Bank Liga 15. fordulójában.

Érdekel Somogy megye labdarúgása? Csatlakozz Facebook közösségünkhöz, hogy minél gyorsabban értesülj a hírekről! Klikk ide, és 'lájk' az oldalra!

A Rákóczi FC honlapjáról:

A mindkét csapat számára létfontosságú találkozón már a 6. percben vezetést szerzett az MTK. Pölöskei hozta játékba Horváth Zsoltot, aki jobbról középre adott, Kanta József pedig 16 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 0-1.

A Rákóczi a folytatásban igyekezett mezőnyfölényt kiharcolni, de az MTK is feltűnt az ellenfél kapuja előtt. A fővárosiak három szögletet is rúghattak az első húsz percben. A 23. percben Coroian lőtt 25 méterről, kapásból a bal felső sarok mellé egy kipattanó labdát.

A 30. percben növelte előnyét az MTK. Kanta jobb oldali szöglete után a túloldalon érkező Eppel fejelt 5 méterről a kapu jobb oldalába, 0-2.

A 36. percben Bőle vette célba 25 méterről a jobb alsó sarkot, de Hegedűs kapus résen volt. egy percre rá Kanta lőtt húsz méterről, Posza szögletre ütötte a labdát. Az első félidő utolsó eseményeként Kanta csavart kapura egy szabadrúgást a szögletzászló közeléből, és a labda a kapufáról pattant ki.

A 49. percben Kanta szöglete után Batik lőtt 22 méterről fölé, három perccel később pedig Waltner lőtt egy csel után 16 méterről fölé. Az 58. percben szépített a Rákóczi: Bőle szöglete után a csereként beállt Babic fejelt középről, nyolc méterről a kapu jobb oldalába, 1-2.

Három perccel később egyenlíthetett volna a kaposvári együttes: Bőle passza után Markus lőtt 13 méterről, Hegedűs nagy bravúrral védett. A kaposváriak nagy lendülettel küzdöttek az egyenlítésért, és a lövőkedvük is megjött. A 64. percben mégis nekünk kellett izgulnunk: Eppel gurította el a labdát Posza mellett, de Kovács Olivér menteni tudott a gólvonal elől. A 73. percben Balázs B. fejese kerülte el az MTK kapuját.

A 83. percben egyenlített a Rákóczi! Markus kapott kitűnő labdát, és 15 méterről, középről a bal felső sarokba lőtt, 2-2.

A Rákóczi sikerrel küzdött az egyenlítésért, de a nagyon remélt három pont helyett csak eggyel gazdagodott.

A kapos.hu oldalról:

A csapat egyik országszerte jól ismert törzsszurkolóját, Orbán „Tippszmiksz” Csabit a biztonsági szolgálat emberei kivezették a stadionból. Azért, mert lement a vezetőedzőhöz és kemény hangon odamondogatott neki. A kaposvári focirajongók most azt találgatják, vajon visszatérhet-e a lelátó emblematikus alakja a stadionba, vagy a klub elnöksége esetleg végleg kitiltja.

Tippszmiksz Csabit a KaposPont telefonon érte el, fél hét magasságában. A drukker nem is tagadja, mi történt:

– Egy építőipari cégnél dolgozom segédmunkásként, az utolsó forintjaimon vettem meg a belépőjegyet, és tettem meg a fiúk győzelmét. Aztán a zuhogó esőben állok és buzdítom a Rákóczit. A csapatomat. Félidőben, null-kettőről várjuk a folytatást, kieső helyről. Bevallom, igen, elég ideges lettem – lendült bele a történtek felelevenítésébe a szurkoló, majd így folytatta. – Valóban, a kispad környékére mentem és beolvastam a vezetőedzőnek. A csapat egész éves teljesítménye elkeserítő, és az a véleményem, hogy az eredménytelenségben Prukner László is benne van vastagon. Ennek ellenére nem hiányzok egy meccsről sem. Dühös lettem, és odakiabáltam az edzőnek, hogy ugyanazt műveli a kaposvári együttessel, mint azt a kiesett zalaegerszegi gárdával is tette. Neki tulajdonképpen a kritikát is bírnia kell! Nekem meg ami, szívemen, a számon; ez talán engedtessék meg nekem! A Rákóczit pedig őszintén szeretem, ezt mindenki tudja rólam. Ha most ezért kitiltanak, akkor kitiltanak...